öğretmenler günü çiçek gönder
UYARI
LütfenKırmızıalanları boş bırakmayın

Kategoriler

Sipariş Takip

Sipariş Takip

Popüler Ürünler

  • Sevgilime Çiçek - 2 Adet Kırmızı Gül Ve Kazablanka Lilyum

    Sevgilime Çiçek - 2 Adet Kırmızı Gül Ve Kazablanka Lilyum

    150 TL

    İncele

öğretmenler günü çiçek gönder

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇİÇEK SİPARİŞİ
Tüm ankara genelinde öğretmenler günü için düzenlenmiş etkinliklere ve öğretmenlerimize aynı gün adrese , belirtilen saatte Ankara'nın tüm okullarına ankara öğretmenler günü çiçek siparişi hızlı ve güvenle teslim edilir.
Ankarada farklı lokasyonlar öğretmenler günü çiçek gönderimi için oluşturmuş olduğumuz dağıtım noktaları mevcuttur. Bu dağıtım noktaları dahilinde öğretmenlerimize en taze ve en güzel çiçekleri öğretmenler günü için hazır bulundurmaktayız.
Öğretmenler günü için öğretmeninize çiçek hediye etmek isterseniz kasım patı en ideal çiçekler arasındadır.
Öğretmenler günü çiçek gönder me işlemleriniz için cicektaci.com'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Çiçek Tacı
444 74 61
ANKARA ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Öğretmenlere toplumca değer verildiğini göstermek üzere, onlara saygı günü olarak ayrılmış olan 24 Kasım.
Çocuklar , çocuklar dönemi boyunca öğrenme isteği ile büyür ve aile içinde başlayan öğrenim süreci yerine okul içi eğitim sürecine bırakarak devam eder. Her çocuk okul dönemine giriş yapmış olsada öğrenim sürecine devam eder ve bilgi edinmeye, eğitilmeye , öğretilmeye ihtiyaç duyar. Öğretmenler , çocukların eğitim hayatı boyunca çocuklara okuma yazma'nın ve diğer bilimlerinde dışında bir anne baba özveri, şefkati ile destek olurlar.
Bu özverili yaklaşımlarından dolayı, öğretmenlere değer verildiğini göstermek üzere, öğretmenlerimize saygı günü olarak 24 Kasım ayrılmıştır. 
İlk Öğretmen Refet ANGIN Kimdir?

Refet Angın, 18 Mart 1915'te Gelibolu'da dünyaya geldi. İlk okul deneyimini mahalle mektebinde yaşadı fakat bu deneyimi yalnızca iki gün sürdü. Okuma yazmayı annesinden öğrendi. Cumhuriyetin ilanı ve Tevhid-i Tedrisat Kanunuyla birlikte Gelibolu'da açılan Cumhuriyet Okulu sınavını kazandı. Karma eğitim verilen bu okulda, resmi eğitimine üçüncü sınıftan başlayarak devam etti. Eğitimi devam ederken Angın, öğretmen olmaya çoktan karar vermişti.

Mustafa Kemal  Cumhurbaşkanı olarak Gelibolu'ya geldiğinde, yaygın anlatıya göre,  Angın'la  karşılaşınca "Büyüyünce ne olacaksın?" diye sormuş ve o zamanlar küçük bir çocuk olan Refet Angın "öğretmen" cevabını vermiş.  Angın sonrasında öğretmen olmnak üzere Edirne Kız Öğretmen Okuluna gidiyor ve Mustafa Kemal ile yeniden karşlılaşıyor. 

Angın, tarih öğretmeni olma önerisini elini öperken Mustafa Kemal'den alıyor.  Edirne Kız Öğretmen Okulunu 1932'de bitirdiğinde  yeni açılan Ankara Gazi Terbiye Enstitüsü Tarih Bölümüne yazıldı. Aynı zamanda Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin sınavını kazanarak oraya da kaydını yaptırdı. Bu iki okuldan 1936 yılında mezun oldu.

Angın Gelibolu Ortaokulu,  Biga Ortaokulu, Bursa Kız Lisesinde tarih öğretmenliği yaptıktan sonra  Antakya Kız  Meslek Lisesi Müdürü oldu. Hasanoğlan Köy Enstitüsü Yüksek Kısım Şefliği; Gaziantep, Balıkesir ve Kız Meslek Lisesi müdürlüklerinde de bulundu.

1955-1975 yılları arasında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Müdüreliği yaptı.  Angın'ın öğürencileri arasında Uğur Mumcu da vardı.  Angın İstanbul Rüştü Uzel Kız Meslek Lisesi  ile Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinin kuruluş çalışmalarında bulundu. 12 Eylül askeri darbesinin ardından, 24 Kasım'ın Öğretmenler Günü olarak belirlenmesiyle ilk öğretmenler gününde yılın öğretmeni seçildi.

Tarih öğretmenliğinden 1982 yılında emekli oldu fakat görevini 24 yıl boyunca özel anlaşmayla sürdürdü. "90 yaşında olmama rağmen görevime devam ediyorum, erken emekli olanları anlayamıyorum" sözleri çalışmayı ne kadar sevdiğini vurguluyordu.

Refet Angın, Yıldız Teknik Üniversitesi senatosunun 29 Haziran 2006 tarihindeki kararıyla onursal doktora unvanı aldı. Son günlerine kadar Milli Eğitim Bakanlığı Onursal Danışmanlığı görevini sürdürdü. Angın, 30 Ocak 2010'da yaşamını yitirdi. (GT/BB)

İlk ÖğretmenAnkara Çiçek Siparişi için Hızlı ve Güvenli Teslimat